Ateşoğulları Sigorta - Oto Arıza Sigortası
 
#
#
Oto Arıza Sigortası
#

 Anadolu Sigorta tarafından Kasko Sigortası temin edilmiş aracınızı, Oto Arıza Sigortası ile mekanik ve elektriksel (Aracınızın üretici firma garantisi kapsamında yer almayan aksamları ile, debriyaj baskı ve balataları, fren balataları, cam silecek lastiği, ampuller, emniyet kemeri ve bağlantıları, jantlar, sarf malzemeleri ve aküler teminat kapsamı dışındadır) arızalara karşı da teminat altına alıyoruz.

Oto Arıza Sigortası, 5 yıldan yeni araçlarınızın mekanik ve elektrikli aksamlarının arıza sonucu ani olarak durması veya fonksiyonunu yitirmesi nedeniyle yapılacak değişim ve onarım masraflarını Makine Kırılması Sigortası Genel ve Özel Şartları* çerçevesinde temin etmektedir.

Aracınız herbir hasarda 3.000 YTL'dan az olmamak kaydıyla, en az araç kasko bedelinin %25'ine kadar teminat altına alınabilir. Poliçe süresince ödenecek hasar araç kasko değeri ile sınırlıdır.

*Poliçe ön yüzünde numarası belirtilen Birleşik Kasko Poliçesinin iptal edilmesi durumunda, Oto Arıza Sigorta poliçesi otomatik olarak sona erer.
Makine Kırılması Genel Şartları Madde 3'e ilaveten aşağıdaki nedenlerden doğrudan ve/veya dolaylı olarak meydana gelen her türlü ziya, hasar, masraf teminat haricidir:
Aşınma, yıpranma, normal eskime
Korozyon, boya ve/veya paslanma
İmalatçı firma tarafından önerilen periyodik bakım sürelerine ve/veya parça üreticilerinin talimatına uymama
Oto Arıza kapsamında olmayan parçalarla ilgili oluşan hasarlar
İmalatçı firma standartlarına göre uygun ve yetkili servislerde takılmayan parçalar
Aynı üreticinin olsun veya olmasın orijinal spesifikasyonlara uymayan parça kullanılması durumunda oluşacak hasarlar
Sigorta teminatına giren bir sebepten kaynaklansın veya kaynaklanmasın, sigortalının aracı ile üçüncü şahıslara verebileceği maddi ve bedeni zararlar
Motorlu Kara Taşıtları Birleşik Kasko Sigorta Poliçesi kapsamında değerlendirilen hasarlar
Her türlü netice hasarı
Teminat kapsamına giren bir hasardan kaynaklanmaksızın yapılan ayar, kalibrasyon veya temizlik masrafları
Fabrika çıkışı standart olanlar hariç, araçta bulunabilecek LPG sistemi ile LPG kullanımından kaynaklanabilecek olan hasarlar
Sürat müsabakaları veya diğer yarış organizasyonlarına katınılması
İmalatçı garantisi veya herhangi bir garanti kapsamında ödenebilir masraflar
Odyometre(mesafe göstergesi) üzerinde yapılan her türlü oynama, değiştirme veya odyometrenin devre dışı bırakılması halinde bu poliçe teminatı sona erecektir.
Herhangi bir araca takılan herhangi bir takvim tarihini doğru olarak gösteren ve/veya başka bilgileri doğru bir şekilde manipüle etmek için kullanılan yahut da bu tarihi kullanarak diğer komutları işlemden geçiren sistemde meydana gelecek herhangi bir arıza veya hasar ya da bir sistemin arızasının doğrudan ya da dolaylı olarak yol açtığı veri kayıpları


bilgi ve teklif için tıklayın

   
#
#
 
 
Ana Sayfa     |     Haberler     |     Hizmetler     |     Ürünler     |     İletişim